Composite Calendar

January 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
30
SUNY Canton
3:05 PM
31
1
2
Calvin
7:30 PM
3
at Calvin
7:30 PM
4
5
at Albion
3:00 PM

Albion
3:00 PM
6
Adrian
at Lakeland College
Time TBA

at Lakeland University Quadrangular
Time TBA

vs Plattsburgh St.
@ Northfield, Vt. (Norwich East-West Hockey Classic)
5:00 PM
7
vs Elmira/Norwich
@ Norwich University
TBA
8
at USNTDP U-18
7:00 PM
9
at Trine
7:30 PM

Trine
7:30 PM
10
Adrian
at Alma
7:00 PM
11
Lawrence Tech
1:00 PM

at Lake Forest
4:30 PM

Aquinas
7:00 PM
12
at Buckeye Baker Classic
10:30 a.m.

at Buckeye Baker Classic

at Elmhurst College Al Hanke Invitational
10:00 AM EST

vs Brock University Open
Time TBA

Olivet
9:00 AM

at Finlandia
1:00 PM

Siena Heights
1:30 PM

at Hope
3:00 PM

at Aurora
3:50 PM

Trine
7:00 PM
13
14
15
Adrian
at Trine
7 p.m.

Tiffin
Adrian
6 p.m.
16
at Olivet
6:00 PM

at Olivet
8:00 PM
17
McKendree
Adrian
9:00 PM

Oakland
Adrian
7:15 pm

Case Western
Adrian
6 p.m.
18
McKendree
Adrian
2:30 pm

Adrian
at Oakland
Time TBA

Adrian
at Robert Morris-Illinois
Time TBA

at Hiram
6:00 PM

MSOE
7:05 PM

vs Thomas More
@ Hiram College
8:00 PM
19
at Kegel/ISBPA Classic (Tier 1)
1:45 p.m.

Adrian
at Robert Morris-Ill.
Time TBA

at Kegel/ISBPA Classic (Tier 1)

vs Thiel College Mel Berry Duals
1 p.m.

vs Synchro Illinois
Time TBA

at Trine Invitational

vs Geneva
@ Hiram College
1:00 PM

Alma
2:00 PM

at Kalamazoo
3:00 PM

Concordia Wisconsin
4:05 PM

at Finlandia
7:15 PM
20
Adrian
at Western Michigan
1:30 p.m.

vs King University Tornado Open
Time TBA

at Finlandia
2:30 PM
21
22
23
Trine
Adrian
7 p.m.

St. Mary's (Ind.)
7:30 PM

at Kalamazoo
8:00 PM
24
25
Stony Brook
Adrian
7:00 pm

Midland
Adrian
3:00 PM

vs Wheaton College Pete Willson Invitational
Noon (EST)

at St. Norbert
7:00 PM

at Lake Forest
8:00 PM
26
Adrian
at Aquinas
7:30 PM

Stony Brook
Adrian
1:00 pm

vs AHIBC Tournament #3
Time TBA

Midland
Adrian
4:30 p.m.

vs AHIBC Tournament #3
Time TBA

at WCWA Regional Championships
Time TBA

at Defiance Invitational

at Calvin
3:00 PM

Calvin
3:00 PM

at Lake Forest
3:00 PM

at Finlandia
3:15 PM
27
Aquinas
Adrian
5:00 PM

vs AHIBC Tournament #4
Time TBA

vs AHIBC Tournament #4
Time TBA
28
29
30
Albion
7:30 PM

at Albion
7:30 PM
31
Adrian
at Trine
7:00 pm

Concordia--Ann Arbor
Adrian
7:00 PM

Olivet
Adrian
7:00 PM

vs Midwestern Sectional Championships
Time TBA
1
Adrian
at Robert Morris-Illinois
8:25 p.m. EST

Adrian
at Concordia--Ann Arbor
7:00 PM

Lake Forest
7:00 PM

at Concordia Wisconsin
8:00 PM
2
Adrian
at Robert Morris-Illinois
8:25 p.m. EST

Ohio State
Adrian
8 p.m.

at Western Seat Show
9 a.m.

vs Don-Riley Zimmer Classic

Trine
3:00 PM

at Trine
3:00 PM

Aurora
3:05 PM

at Concordia Wisconsin
4:00 PM